Festyn Rodzinny 2018

Nasza reprezentacja podczas Festynu Parafialnego organizowanego przez Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie :-) Trochę padało, trochę wiało, trochę nas było mniej niż zwykle - ale BYLIŚMY <3 Dziękujemy uczestnikom Festynu za przybycie :-D Miłego dnia :-)

KARNAWAŁ 2018 - 10.01.2018

Dzisiaj u nas od rana było głośno i tanecznie - już od 8.00 zaczęliśmy nasze corocznie karnawałowe zmagania.
Sala "żabek" zmieniła się w prawdziwe, fotograficzne studio i przebrane dzieciaki mogły liczyć na serię profesjonalnych zdjęć (zdjęcia od fotografa otrzymamy na e-mail i chętni Rodzice będą mogli sobie wybrać "co nieco" - jeśli oczywiście zechcą, bo tak jak ZAWSZE podkreślamy - nikogo do niczego nie przymuszamy :-) ).
Zabawę przy akompaniamencie naszego muzyka rozpoczęliśmy zaraz po pierwszym śniadaniu i w rytmach karnawałowych szlagierów tańczyliśmy i skakaliśmy !
Kacper, Sylwester, Helenka i malutki Borysek po prostu powalili nas na łopatki - urodzeni tancerzy...normalnie ROZWALILIŚCIE MALUCHY SYSTEM !
widać, że imprezy domowe to już należą do Was :-) hihihi Panie Opiekunki wdzięcznie i z gracją ( jak na rasowe kotki przystało :-P ) wspomagały swoich podopiecznych w odróżnieniu nóżki prawej od nóżki lewej :-D hihihi i trzeba przyznać, że doskonale im to wychodziło.
Przed Wami krótka i obiecana fotorelacja ! - podoba się Wam ? Pozdrawiamy Was kochani Rodzice.
Ogromne podziękowania dla rodziców Hani i Filipa ( pani Agnieszce i panu Pawłowi Wieczorek ) za zorganizowanie balonów z helem na imprezę karnawałową....super zabawa !
KARNAWAŁ 2018 !

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy naszym milusińskim Dzień Sportu dla najmłodszych - najpierw w salach był wyścig ślimaków ( czyli poranna pobudka), potem susy kangurów ( ubieranie się na wyścigi ), no i cała podwórkowa akcja:
1) rzucanie żabek do stawu
2) wyścigi wężów
3) skoki przez kółeczka
4) wyścigi letnich mikołajów ( przechodzenie przez obręcze)
5) no i najlepsze...czyli ŻYWY PICASSO (nie mogliśmy oderwać ich od kredy :-P :-P )

Każde dziecko oczywiście zabierze ze sobą do domku miły podarunek - w końcu czym byłby Dzień Dziecka bez prezentów :-D

P.s. Ci, których dzisiaj nie było odbiorą swoje pakunku w przyszłym tygodniu, więc DON'T WORRY BE HAPPY :-D każdemu się należy :-)

Dzieciaczki nasze KOCHANE !
W dniu Waszego Święta życzymy wam przede wszystkim:
Kolorowych snów...
Uśmiechu od ucha do ucha...
Pięknych bajek na dobranoc... Własnego pieska i kotka...
Co dzień nowych przygód...
Butów siedmiomilowych...
Gwiazdki z nieba...
Wspaniałych przyjaciół...
I wesołej rodzinki...
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, składa cała Kadra Żłobkowa
<3

Niech dzisiaj każdy będzie dzieckiem ! Miłego dnia i udanego tygodnia ( widzimy się jutro na ESPLANADZIE ) !

MIKOŁAJ w Żłobku 2017

Dzisiaj w żłobku odwiedził nas nie byle kto...bo to sama "persona non grata"...czyli PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ !!!! <3 Pan Mikołaj przychodzi zawsze do grzecznych dzieci ( i nie tylko dzieci :-P
) więc czemu miałby pominąć nasz ciepły żłobeczek, w którym dzieciaczki są zawsze miłe, grzeczne i kochane ! :-) Część dzieci była w szoku :-P ( i to w takim paraliżującym szoku ..naprawdę :-D ) , dwójka dzieci należała do tych rozkrzyczanych ( no ale któż z nas nie ma swojej domowej galerii zdjęcia z Mikołajem, na którym występował w roli beksy :-) ) ...a cała reszta z uśmiechem i nie małą ekscytacją na twarzy głośno śpiewała, odważnie tańczyła i żwawo zapraszała Mikołaja do wspólnej zabawy <3 Każdy dostał prezent, każdy mógł zasiąść na kolanach Świętego ( no a że nie każdy miał odwagę to już inna bajka :-D ) Dzieciaki po sesji z Mikołajem udały się do swoich sal, aby w tanecznych rytmach świętować dalej ten wyjątkowy dzień !
P.S. Jeśli na zdjęciach nie znajdziecie swojej pociechy....to oznacza, że należy do tej grupy "wstydziochów"...no ale co nas nie zabije to nas wzmocni, za rok już będą zaprawione w boju <3 Kochamy Cię Mikołaju - wróć do nas za rok !!!

TROPIKALNY FRONT - HURRA !!!

Ale dzisiaj była fajnie...no tak fajnie że szkoda, że brak słów :-P Super pogoda, słonko, energia i endorfiny płynące w żyłach....witamina D w najczystszej postaci sprawiła, że dzieciaki miały dzisiaj niezliczone pokłady pozytywnej energii - która zaraz po zupce opadła, bo wszyscy pousypiali jak susły :-D Było bardzo pozytywnie, ciepło i słonecznie...ależ my kochamy słońce !!!
Miłego dnia kochani - pamiętajcie, że w weekend temperatury ponad 20 stopni
- idealne na wycieczki na świeżym powietrzu <3 Ciao !

WARSZTATY W MIKOŁAJKOWYM STYLU

W grudniu tematami przewodnimi są : święta, Mikołaj, prezenty, śnieg... więc
kolory: biały, zielony i czerwony idą w ruch :-) każda grupa codziennie ma zajęcia z rysowania, malowania czy lepienia - jest to stały punkt dnia wpisany w naszą codzienność...nie zawsze "dokumentujemy" nasze poczynania ( lepiej skupić się w tym momencie na dzieciach niż na zdjęciach :-P ) ale czasem uda nam się chwycić te chwile :-) Przed państwem Krasnoludki i Żabki w akcji :-)

1 DZIEŃ WISONY 2018

Chcemy wiosnę, chcemy słonko ..wiosno, wiosno przyjdź !! Jeszcze kilka dni przed kalendarzową wiosną aura była naprawdę wiosenna <3 Słonko świeciło, ptaki ćwierkały o poranku...można było wyjść bez kombinezonu....i co? PSTRO :-P Zima pokazała nam swoje pazurki i sypnęła jeszcze trochę śniegiem, a dziadek mróz poszczypał nam nosy minusową temperaturą. Opiekunki z dziećmi wcale się tego śniegu nie przestraszyły i tradycyjnie już witali wspólnie Panią wiosnę <3 Pani Kasia i Agnieszka były autorkami pokazu artystycznego i opowiadały dzieciom "opowieści własnej treści" :-P o zimie, wiośnie, zwierzątkach i prezentach, które dzieci otrzymały po tym jak przyszła Pani zima - słodkie cukierasy rozpromieniły na koniec wszystkie twarze :-D No i co z ta wiosną....przyjdzie? Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących na wiosnę - bratamy się z Wami całym serduchem <3

ŚWIĘTO PIECZONEWGO JABŁKA 2017

Jak co roku - w październiku, spotkaliśmy się tłumnie na pierwszej żłobkowej imprezie integracyjnej....i trzeba przyznać, że było pysznie, miło i wesoło
:-)
Zapewniliśmy Wam tytułowe "pieczone jabłko" ( mamy nadzieję, że w wersji z miodkiem Wam smakowało :-P ) i kruchą szarlotkę...a Wy spisaliście się na medal, bo wszelkiej maści ciasta, ciasteczka, babeczki i przekąski wyglądały magicznie na tym naszym gościnnym stole <3 i znikały w oka mgnieniu :-P Dzieciaki z najstarszej grupy miały szansę na przełamanie pierwszego stresu...niektórzy "zdali"...a inni jeszcze mają caaały rok na korepetycje...hihihi Zabawy rodzinne były nie do podrobienia :-P dziękujemy tym, którzy aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach.
Rodzicie mogli powymieniać kontakty i poznać współtowarzyszy swoich dzieciaków, a dzieciaki miały istny raj na ziemi ( mamę, tatę, kolegów, muzykę i słodkości :-D ) Podobało się Wam ?
My uważamy, że Święto Pieczonego Jabłka można śmiało wpisać na listę udanych..zgadzacie się?

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za "ciemną oprawę" zdjęć....coś nam zawodzi ostatnio lampa błyskowa...wielkie PRZEPRASZAM - pociesza nas jednak to, że każdy z Was miał swój własny telefon, którym upamiętnialiście te chwile.... na naszej fotorelacji wyglądacie jak fotoreporterzy z czerwonego dywanu...tyle fleszy i migawek :-) Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w żłobku trochę później niż wynika to z Kalendarza...ale to dlatego, że ferie pokrzyżowały nam trochę plany ( dzieciaki wyjeżdżały do rodziny, frekwencja w tych dniach była niższa...więc i dzień obchodów musieliśmy przesunąć) Bawiliśmy się pozytywnie i tłumnie - cieszymy się, że frekwencja dopisała i że uczestniczyliście z nami w tym ważnym dla WASZYCH DZIECI dniu <3 Zauważyliście zapewne, że trema maluchów była duża ...nie ukrywamy że w zaciszu żłobkowej sali tańce i śpiewy szły nam dużo lepiej niż przed szanowną publiką, no ale "pierwsze koty za płoty" - w przedszkolu dzieciaki będą już obyte ze sceną na tyle,że każdy występ to będzie "bułka z masłem", hihi.
Wspólnie spędzony czas przy kawie i słodkiej przekąsce ( dziękujemy Rodzicom za wypieki i podarki ) jest najlepszą formą powiedzenia Babciom i Dziadkom "Kochamy Was" - laurki przygotowane przez Wasze Dzieci i Opiekunki, mimo że piękne to i tak nie dorównują uśmiechom na twarzy dzieciaków :-) ..a uśmiechów była cała masa :-) Jeszcze raz DZIĘKUJEMY, że byliście

POŻEGNANIE 2017

Ostatnie dni upływają pod hasłem : NOWY ROK SZKOLNY ! ...nowe dzieci, nowe sale, zabawki też mamy nowe....zarówno dzieci jak i my musimy się przyzwyczaić do nowych twarzy i wzajemnych "fanaberii" :-) My jednak chcemy się dzisiaj podzielić z Wami tym...co otrzymaliśmy od naszych absolwentów w ostatnim dniu "starego roku".
Poza ogromną pustką w sercach ( bo już dzieciaki powędrowały do sąsiedniego
przedszkola) i cudnymi wspomnieniami (jednak kawał czasu spędziliśmy razem ) pozostawili nam przeiękne pamiątki, które przy codziennej obiadowej kawie będą nam o nich przypominały :-D Rodzice z grup Smerfików oraz Krasnoludków zebrali wszystkie Panie w żłobkowej szatni i wspólnie podziękowali wszystkim pracownikom żłobka za opiekę nad ich najcenniejszymi skarbami, czyli swoimi pociechami, które nie wiadomo kiedy tak wyrosły <3 Tablica pamiątkowa, którą pozostawiły dzieciaki z rocznika 2016/2017 jest odzwierciedleniem tych pięknych i minionych chwil - dzieciaki radosne, uśmiechnięte....z iskierkami w oczach - TAKICH ICH WŁAŚNIE ZAPAMIĘTAMY!
Kwiaty, słodycze i pamiątkowe filiżanki są dla nas bardzo miłym upominkiem, ale pamiętajcie, że Wasze dobre słowo i uśmiech Waszych dzieci będą dla nas NAJWAŻNIEJSZE <3 dziękujemy Wam kochani Rodzice....wszystkim razem i każdemu z osobna !
Stasiu Z, Emilka, Lilka, Anielka, Klara, Bruno, Wiktoria, Michaś K., Laura, Anielka, Marcel,Ada, Nataszka, Leoś, Julcia, Jasiek, Miłosz, Dominik, Basia, Wiktor, Lena, Stasiu S., Asia, Sonia, Karolek, Kostek, Olek, Łukasz i Misiek R - nigdy Was nie zapomnimy - POWODZENIA w kolejnych etapach życia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za "ciemną oprawę" zdjęć....coś nam zawodzi ostatnio lampa błyskowa...wielkie PRZEPRASZAM - pociesza nas jednak to, że każdy z Was miał swój własny telefon, którym upamiętnialiście te chwile.... na naszej fotorelacji wyglądacie jak fotoreporterzy z czerwonego dywanu...tyle fleszy i migawek :-) Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w żłobku trochę później niż wynika to z Kalendarza...ale to dlatego, że ferie pokrzyżowały nam trochę plany ( dzieciaki wyjeżdżały do rodziny, frekwencja w tych dniach była niższa...więc i dzień obchodów musieliśmy przesunąć) Bawiliśmy się pozytywnie i tłumnie - cieszymy się, że frekwencja dopisała i że uczestniczyliście z nami w tym ważnym dla WASZYCH DZIECI dniu <3 Zauważyliście zapewne, że trema maluchów była duża ...nie ukrywamy że w zaciszu żłobkowej sali tańce i śpiewy szły nam dużo lepiej niż przed szanowną publiką, no ale "pierwsze koty za płoty" - w przedszkolu dzieciaki będą już obyte ze sceną na tyle, że każdy występ to będzie "bułka z masłem", hihi. Wspólnie spędzony czas przy kawie i słodkiej przekąsce ( dziękujemy Rodzicom za wypieki i podarki ) jest najlepszą formą powiedzenia Babciom i Dziadkom "Kochamy Was" - laurki przygotowane przez Wasze Dzieci i Opiekunki, mimo że piękne to i tak nie dorównują uśmiechom na twarzy dzieciaków :-) ..a uśmiechów była cała masa :-) Jeszcze raz DZIĘKUJEMY, że byliście !